Portal pozyskajfinansowanie.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy poszukują unijnego zwrotnego finansowania. Platforma agreguje wszystkie dane dotyczące instrumentów zwrotnych z regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020, a w szczególności pożyczki unijne, poręczenia i wejścia kapitałowe dostępne w całej Polsce.

Celem platformy jest pomoc przedsiębiorcom w dopasowaniu odpowiedniej oferty dla ich firmy, ale również pomoc w kontakcie z pośrednikiem finansowym i przygotowanie odpowiednich do tego procesu dokumentów. Zainteresowany przedsiębiorca będzie mógł wykonać wszystkie czynności zdalnie.

Portal dzięki wbudowanemu mechanizmu wyszukiwania produktów pozwoli na szybki wybór oferty indywidualnie dopasowanej do potrzeb ostatecznego odbiorcy. Innowacyjność tego rozwiązania polega również na bieżącej aktualizacji danych dotyczącej wykorzystania początkowej alokacji instrumentów zwrotnych, co pozwoli na kierowanie poprzez system do tych pośredników finansowych, u których środki są wciąż dostępne.

Edward Marczuk

Pomysłodawca portalu pozyskajfinansowanie.pl. Menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze udzielania kredytów, pożyczek i poręczeń. W bankowości od 1999 r., W latach 2005 -2013 r. na stanowiskach kierowniczych jako Dyrektor ds. Poręczeń w Mazowieckim Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., naczelnik wydziału w BGK, gdzie zajmował się m.in. opracowaniem i wdrożeniem Ogólnopolskiego Systemu Wspomagającego Udzielanie Poręczeń w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz funduszach poręczeniowych, następnie jako Członek Zarządu Krajowej Grupy Poręczeniowej Sp z o.o., gdzie był odpowiedzialny za opracowanie metodologii oceny ryzyka i zasad udzielania poręczeń transakcji leasingowych, a także kolokację systemu informatycznego z BGK.

Od 2013 r. kieruje spółkami prawa handlowego z branży finansowej jako dyrektor departamentu finansowania unijnego w firmie Sales Group Sp. z o.o., oraz prezes zarządu Spółki Vaxla Sp. z o.o. i E-Fund24 Sp. z o.o., zajmujących się pozyskiwaniem finansowania zewnętrznego.

Michał Kołodziejczyk

Partner projektu, absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, inżynier sieci TCP/IP, mgr sztucznej inteligencji o specjalizacji data mining (najwyższa ocena). W latach 2000-2001 Dyrektor techniczny Tachion Data Systems S.A., odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie infrastruktury dla projektów internetowych. Od 2001 do 2009 r. w Reiffeisen Bank, jako: analityk-programista, Kierownik Zespołu Rozwoju Aplikacji, Architekt Systemów Informatycznych, Kierownik Zespołu Zarządzania Architekturą a następnie Zastępca Dyrektora Departamentu Informatyki, gdzie odpowiadał za rozwój oprogramowania, bezpieczeństwo i architekturę infrastruktury korporacyjnej na wszystkich poziomach, w tym bankowości mobilnej i internetowej.

Od 2009 Dyrektor, Departamentu Informatyki w StepNext Services Sp. z o.o., odpowiedzialny za architekturę i produkcję oprogramowania, następnie Członek Zarządu Forlogica Sp. z o.o., odpowiedzialny za produkcję oprogramowania i architekturę systemową.