Czym jest pożyczka o charakterze obrotowym i co można sfinansować?

Pożyczka na cele związane z rozwojem firmy np. zakup technologii, know-how, zakup środków trwałych i obrotowych niezbędnych do produkcji/świadczenia usług, zakup systemu informatycznego wspomagającego rozwój firmy. Ale rozwój firmy to nie tylko inwestycje w środki trwałe, maszyny, urządzenia. To także zwiększenie zasobów ludzkich, zakup nowoczesnych technologii, systemów wspomagających sprzedaż i zarządzanie produkcją .

Pożyczka skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, które chcą rozwijać swoją działalność.

O pożyczki rozwojowe dla firm możemy się ubiegać nie tylko w bankach, ale również w funduszach pożyczkowych, które dysponują instrumentami zwrotnymi z Unii Europejskiej na bardzo preferencyjnych warunkach.

Pożyczka na cele związane z rozwojem firmy np. przedsięwzięcia wspomagające bieżącą płynność finansową przedsiębiorstwa, m.in.:

  • zakup surowców i towarów handlowych;
  • koszty stałe i bieżące firmy, m.in.: ubezpieczenia mienia firmy, koszty reklamy, promocji, koszty wynajmu, bieżącej obsługi prawnej, księgowej, koszty wynagrodzeń, obsługa biura: telefon, prąd, opłata za licencje. To także zwiększenie zasobów ludzkich, zakup nowoczesnych technologii, systemów wspomagających sprzedaż i zarzadzanie produkcją .

Warunki finansowe:

Wysokość pożyczki

do 600 tys. zł

Oprocentowanie

od 0,87 %

Okres spłaty

60 miesięcy

Karencja

do 6 miesięcy

Jak otrzymać pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę na cele rozwojowe powinieneś spełniać poniższe warunki:

  • mieć zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą (o pożyczkę możesz zawnioskować odrazu po zarejestrowaniu firmy);
  • nie figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD);
  • posiadać stały adres zamieszkania w Polsce;
  • mieć zdolność do obsługi zadłużenia na podstawie przyszłych przychodów;
  • mieć możliwość zabezpieczenia pożyczki w postaci aktywów.

Dzięki portalowi pozyskajfinansowanie.pl  proces pozyskania informacji o dostępnej ofercie i przygotowania wniosku o pożyczkę w całości odbywa się online, jest więc prosty i szybki.

Wystarczy kilka kroków, a wszystko po to, by dostosować się do Twoich oczekiwań.

Proste kroki ubiegania się o pożyczkę inwestycyjną:

Wybierz miejsce inwestycji, kwotę i wielkość zatrudnienia Twojej firmy

Od razu po wypełnieniu formularza online otrzymasz informacje o dostępnych pożyczkach na cele inwestycyjne oraz wszystkich funduszach pożyczkowych oferujących ten rodzaj instrumentu.

Jeśli chcesz uzyskać spersonalizowany raport o pełnej ofercie przygotowanej tylko dla Ciebie oraz szczegółach warunków finansowych i chcesz, aplikować do funduszy pożyczkowych za pośrednictwem portalu pozyskajfinansowanie.pl przejdź do II etapu formularza. Uzyskasz pełną ofertę a my pomożemy Ci w aplikowaniu o pożyczkę.

Znajdź ofertę