kredyt unijny na start

O jakie rodzaje kredytu unijnego może starać się przedsiębiorca?

W latach 2014-2020 fundusze unijne zostały przeznaczone przede wszystkim dla przedsiębiorców – dzięki temu obecnie dostępnych jest wiele opcji finansowania dla osób, które założyły własną firmę. Kredyt unijny jest udzielany za pośrednictwem banków oraz funduszy pożyczkowych i doręczeniowych. Portal pozyskajfinansowanie.pl powstał, by ułatwić przedsiębiorcom wyszukanie odpowiedniej dla nich oferty kredytu. O jakie rodzaje finansowania można się na nim starać?

Kredyt na start, czyli zyskaj pomoc w rozwoju

Wprowadzenie swojej działalności gospodarczej na rynek to nie lada inwestycja, bardzo często wymagająca sporego nakładu. Zakup odpowiedniego wyposażenia, lokalu, floty lub innych niezbędnych do działania elementów to bardzo wysokie koszty, na które nie każdy przedsiębiorca jest przygotowany na początku swojej drogi. Kredyt unijny (pożyczka unijna) to bardzo duża pomoc – jest to pożyczka na bardzo korzystnych warunkach i o niskich wymaganiach, dzięki czemu z powodzeniem może z niej skorzystać wiele osób.

Pożyczka o charakterze inwestycyjnym, przeznaczona na rozwój firmy, to pierwsza z opcji, dedykowana dla przedsiębiorców. Pozwala na udany start i szybki rozwój marki, dzięki czemu może ona dotrzymać kroku konkurencji, zdobywać nowych klientów i przynosić coraz większe zyski.

Na jakie cele można ją przeznaczyć?

Kredyt na start może zostać wykorzystany na cele związane z inwestycją, np.:

– zakup niezbędnego sprzętu do firmy, przeznaczonego do świadczenia usług lub produkcji towarów,

– zakup nieruchomości, w której będzie mieściła się siedziba firmy,

– zakup firmowej floty.

Na jakie warunki finansowe można liczyć?

Przedsiębiorcy pragnący skorzystać z pożyczki o charakterze inwestycyjnym mogą pozyskać finansowanie o wysokości do 2 mln zł. Oprocentowanie może wynosić od 0,87% do 2,87%, a okres spłaty – do 15 lat. Można uzyskać karencję do 24 miesięcy.

Kredyt unijny na cele obrotowe

Przedsiębiorcy mogą się również starać o finansowanie przeznaczone na cele obrotowe, co również pomaga w starcie i rozwoju firmy. Kategoria tego typu jest szeroka i pozwala na pozyskanie środków na wiele niezbędnych przy otwieraniu i prowadzeniu działalności elementów. Pozyskane finansowanie ułatwia przeprowadzenie firmy przez początkowy okres, najtrudniejszy dla każdego przedsiębiorcy.

Na jakie cele można ją przeznaczyć?

Pożyczka na cele obrotowe może być wykorzystana np. na:

– zakup niezbędnych do produkcji surowców lub towarów,

– opłacenie rachunków związanych z prowadzeniem biura,

– koszty wynajmu lokalu,

– koszty wynagrodzeń dla pracowników,

– zakup nowoczesnych technologii.

Na jakie warunki finansowe można liczyć?

Kredyt dla początkujących i rozwijających działalność przedsiębiorców pozwala na uzyskanie do 600 tys. zł przy oprocentowaniu od 0,87% do 2,87%. Okres spłaty wynosi 60 miesięcy, natomiast karencja może obejmować do 6 miesięcy.

Pożyczka unijna o charakterze inwestycyjno-obrotowym

Przedsiębiorcy mogą starać się również o kredyt unijny o charakterze inwestycyjno-obrotowym, łączący potrzeby uwzględnione w dwóch powyższych świadczeniach. Dzięki niemu można sfinansować zarówno kwestie związane z rozwojem, jak i bieżącymi wydatkami swojej działalności. W efekcie marka może zachować płynność finansową, równocześnie inwestując w swój rozwój.

Na jakie cele można ją przeznaczyć?

Kredyt na cele inwestycyjno-obrotowe może zostać wykorzystany np. na:

– zakup niezbędnego sprzętu,

– zakup wyposażenia biurowego,

– zakup nieruchomości, przeznaczonej na siedzibę firmy,

– zakup firmowej floty,

– pokrycie kosztów wynajmu lokalu,

– zapłatę za surowce i towary,

– pokrycie wynagrodzeń.

Na jakie warunki finansowe można liczyć?

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tej opcji, mogą uzyskać finansowanie o wysokości do 5 mln zł w oprocentowaniu od 0,87% do 2,87%. Okres spłaty to w tym przypadku do 10 lat przy karencji wynoszącej do 36 miesięcy.