PORADNIK PRZEDSIĘBIORCY
wszystko co powinien wiedziec o finansowaniu biznesu

Wsparcie JEREMIE

JEREMIE to unijna inicjatywa wspomagająca przedsiębiorców. Firma, która nie może liczyć na kredyt w banku, może skorzystać z kredytu, pożyczki lub poręczenia w ramach wspólnotowe inicjatywy JEREMIE. Finansowanie może zostać przeznaczone na rozwój firmy:...

czytaj dalej

Unijna pożyczka na start – jak ją otrzymać?

Założenie i rozwój działalności gospodarczej to proces wymagający dużej inwestycji czasu i pieniędzy. Początkującym przedsiębiorcom trudno jest pozyskać kredyt bankowy, który pozwoliłoby im na zakup potrzebnego wyposażenia i rozwój firmy. Z pomocą przychodzą pożyczki...

czytaj dalej

POŻYCZKA DOPASOWANA DO TWOICH POTRZEB

W PozyskajFinansowanie.pl zapewniamy wsparcie w otrzymaniu pożyczki unijnej na inwestycje oraz sfinansowanie bieżącej działalności wszystkim przedsiębiorcom. Dzięki pomocy naszych specjalistów, zyskasz możliwość ubiegania się o:

POŻYCZKA
INWESTYCYJNA

od 0 %

Pożyczkę możesz przeznaczyć na: finansowanie inwestycji, rozwój firmy np. zakup i modernizacja lokalu, zakup linii technologicznych itp.

POŻYCZKA
OBROTOWA 

nawet do 600 tys. zł

Pożyczkę możesz przeznaczyć na finansowanie wydatków o charakterze obrotowym np. materiały i surowce do produkcji itp.

POŻYCZKA
INWESTYCYJNO-OBROTOWA

nawet do 5 mln zł

Pożyczkę możesz przeznaczyć na cele inwestycyjne i obrotowej np. zakup linii technologicznej i surowców do produkcji.

ŹRÓDŁA FINANSOWANIA

Rozwój firmy nie zawsze jest możliwy bez zewnętrznego wsparcia finansowego, czy też dofinansowania. Wielu przedsiębiorców stara się o kredyty komercyjne w bankach, ale nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze kończy się sukcesem. Rozwiązaniem są unijne instrumenty zwrotne, takie jak pożyczki na rozwój firmy i działalności.

O finansowanie firmy ze środków unijnych może starać się wielu przedsiębiorców z sektora MŚP. Pieniądze dostępne są w ramach wielu różnych programów: zarówno tych obejmujących cały kraj, jak i poszczególne regiony.

Do dyspozycji przedsiębiorców jest kilka programów, które oferują zwrotne finansowanie.

Wybór jest duży i stanowi bardzo dobrą alternatywę dla kredytów w komercyjnych bankach. Co więcej, pożyczki unijne udzielane są co do zasady na lepszych warunkach. Przedsiębiorca może zaciągnąć m.in. tanią pożyczkę na cele obrotowe, inwestycyjne lub inwestycyjno-obrotowe. Najczęściej z tej formy finansowania korzystają przedsiębiorcy, którzy zaciągają pożyczkę na rozwój działalności.